مقالات

حمل بلوک سبک

حمل بلوک سبک

از دیگر هزینه های قابل توجه در هر پروژه ای هزینه حمل مصالح به محل پروژه می باشد. در حمل و نقل بلوک های ساختمانی که جزوی از همین هزینه هاست باید غیر از مسائلی اعم از ایمنی، اندازه و وزن بلوک ها، شرایط جاده ای، نوع وسیله ی حمل و نقل، به سالم رسیدن مصالح بدست کارفرمایان نیز توجه ویژه نمود. ارسال بلوک ‌ها به مقصد نیازمند استفاده از روش ‌های کارآمد است که در این مقاله به بررسی روش ‌های مختلف حمل و ارسال بلوک ‌های سبک، نکات مهم در انتخاب روش مناسب و راهکارهای بهینه ‌سازی در فرآیند حمل و نقل این بلوک ‌ها پرداخته شده است.

نکات مهم پیش از ارسال و حمل بلوک سبک

پیش از ارسال و حمل بلوک ‌های سبک، برخی نکات مهم و حیاتی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

  • بسته ‌بندی مناسب: بلوک ‌های سبک باید با بسته ‌بندی مناسب و محکم فرستاده شوند تا در طول حمل و نقل از خسارت‌ها و آسیب‌ ها مصون باشند.
  • استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب: برای حمل بلوک ‌های سبک، باید از وسایل حمل و نقل مناسب و متناسب با وزن و اندازه بلوک‌ ها استفاده کرد.
  • تراز بودن بار: هنگام بارگیری بلوک‌ ها بر روی وسیله حمل و نقل، باید توجه شود که بار به یک میزان در وسیله نقلیه توزین و  بارگیری شود تا از عدم تعادل و حوادث های ناشی از آن جلوگیری شود.
  • محافظت در برابر شرایط جوی: بلوک ‌های سبک باید در برابر شرایط جوی مختلف محافظت شوند؛ بنابراین، در صورت نیاز، باید از پوشش ‌ها و وسیله های بسته بندی مناسب استفاده شود.
  • رعایت قوانین و مقررات مربوط به حمل و نقل: هنگام حمل بلوک ‌های سبک، باید به رعایت قوانین و مقررات مربوط به انتقال و حمل بارها توجه شود تا از مشکلات بدیهی جلوگیری نمود.

با رعایت این نکات، می‌ توان از ایمنی و سلامت بلوک‌ های سبک در طول حمل و نقل اطمینان حاصل کرد و مشکلات احتمالی را کاهش داد.

حمل و ارسال بلوک سبک میکسونال

بلوک های سبک میکسونال با تعداد و وزن معقول بصورت پالت در اختیار مشتریان محترم قرار می گیرد در نتیجه حمل و نقل آن به محل پروژه با سهولت انجام خواهد شد. این موضوع علاوه بر نقش کارگر و پرداخت دستمزد وی، حمل بار به صورت فله و خرابی مصالح هنگام تخلیه بار و یا انتقال مصالح به طبقات بالا را حذف می کند. در نتیجه سرعت دسترسی به بلوک ها و اجرای دیوار را بالا خواهد برد.

از دیگر مزیت های بسته بندی بلوک ها روی پالت می توان به سهولت ارسال بار به سایر شهرها اشاره کرد. در این شرایط مشتریان با آسودگی خاطر می توانند برای پروژه های ساختمانی خود بلوک های سبک میکسونال را سفارش دهند. سفارش مشتریان با تریلی یا قطار (برای شهر هایی که در خطوط ریلی کشور باشند) ارسال می شود. هزینه پالت‌ ها تحویلی نیز، در صورت بازگرداندن به صورت سالم و تحویل درب کارخانه (واقع در لوشان) عودت داده خواهد شد.

پالت ها از جنس پلاستیک و در ابعاد 1 در 1/2 متر می باشد که روی هر پالت می توان به اندازه 8.1 مترمربع بلوک قرار داد. به طور متوسط در هر ارسال حدود 18 پالت بارگیری انجام می شود. جهت کسب اطلاعات دقیق تر جهت ارسال و حمل بلوک به شهرهای مختلف می توانید با کارشناسان فروش پویان پوشش فرانگر تماس بگیرید.