مقالات

ابعاد بلوک سبک

ابعاد بلوک سبک

هوشمندی در تولید بلوک های سبک با ابعاد مناسب در کنار مزایای منحصر به فردی که دارند از جمله عواملی می باشد که از هدر رفت منابع جلوگیری میکند. هنگام انتخاب بلوک باید علاوه بر محل اجرا، مصالح مناسب با اقلیم و همچنین محل پروژه، به بررسی ابعاد بلوک ها نیز پرداخته شود. بلوک های سبک میکسونال یکی از محصولات شرکت پویان پوشش فرانگر می باشد، که با هوشمندانه ترین روش محصولی را در سبد فروش خود جای داده است که بمنظور کاهش هدر رفت منابع و افزایش فضای مفید، کیفیت ساختمان شما را نیز تامین میکند.

بلوک سبک میکسونال

بلوک سبک میکسونال نسل جدید مصالح ساختمانی، توسط مهندسین متخصص و‌مجرب ایرانی، تحت لیسانس برند میکسونال آلمان تولید شده است. این بلوک ها موادی مانند سیمان، ترکیبات معدنی چون سیلیس دانه بندی شده، میکروسیلیس و فیلرهای متخلخل مانند دانه های پلی استایرن و همچنین اصلاح کننده های شیمیایی را در ترکیبات خود داراست. این بلوک ها در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید می شوند که متناسب با ضخامت در بخش دیوارهای داخلی و بیرونی قابل استفاده هستند.

ابعاد بلوک سبک میکسونال

کلیه بلوک ها با ابعادی در ارتفاع 60 سانتی متر و عرض 30 سانتی متر تولید شده و تنها در ضخامت متفاوتند.

  • ضخامت 8 و 10 سانتی متر:این ضخامت از بلوک های سبک میکسونال برای پوشش دیوارهای غیر باربر داخلی ساختمان مناسب می باشند.
  • ضخامت 12 و 15 سانتی متر: این ضخامت از بلوک های سبک میکسونال برای پوشش جداره های غیر باربر خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

جای دارد علاوه بر سبکی وزن بلوک ها به سهولت در حمل و نقل و اجرای آن اشاره نمود. وزن سبک بلوک ها مهمترین عامل در کاهش بار مرده ساختمان می باشد. یکی از مزیت های ابعاد استاندارد بلوک های سبک میکسونال در مقایسه با سایر بلوک های ساختمانی، در هنگام دیوارچینی مشخص می گردد. ابعاد این بلوک ها به گونه ای است که زمان کم تری نسبت به بلوک های سبک دانه (به دلیل ابعاد کوچکشان) و پانل ها (به دلیل ابعاد بزرگشان) برای اجرا نیاز دارند. این موضوع هم در زمان و هم در هزینه های نیروی انسانی مقرون به صرفه خواهد بود.

از مهترین خاصیت این بلوک که اشاره نمودن به آن خالی از لطف نیست خاصیت اره پذیری بوده که حتی با ابعاد متناسب بلوک ها این شرایط را فراهم نموده تا در قسمت هایی از ساختمان که امکان استفاده از ابعاد استاندارد وجود ندارد براحتی با اره دستی ابعاد دلخواه را بریده و در فضای مورد نظر خود از آن استفاده نمایید.

این بلوک ها در تمامی ضخامت ها، عایق صوت هستند. بهره مندی از این ویژگی به خصوص برای بناهایی مانند بیمارستان ها، کتابخانه ها، اتاق های دیتاسنتر و همچنین ساختمان های مسکونی که حریم خصوصی برای کاربران اهمیت دارد، کاربردی است. علاوه بر این بلوک ها عایق حرارت و برودت بوده و از ورود سرما و گرما در فصول مختلف سال به داخل ساختمان جلوگیری می کند. از این رو برای اجرای دیوارهای بیرونی ساختمان در مناطق جغرافیایی پر بارش و همچنین اجرای دیوارهای بیرونی ساختمان در مناطق گرمسیر و سردسیر مناسب می باشد.

توجه داشته باشید تمامی خواص ذکر شده در مقالات قبلی با کاهش یا افزایش ضخامت بلوک ها تغییری نمی یابد.